logo

درحال بروزرسانی

Info@iranbattery.Com
+989124131805
 

باطری سیلد لید اسید

انرژی در دستان شماست
ایران باطری > باطری سیلد لید اسید

باطری های sealed lead acid

باطری های سیلد اسید نوعی از باطری های لید اسید است که با توجه به ساختار مهندسی آنها توانایی استفاده درحوزه های گوناگون بدون نیاز یه تعمیرات به را دارند. البته تنها نیاز آنها تمیز کردن آنهاست و موارد دیگر را شامل نمی شود.
لید اسید از پلیت های سربی تشکیل می شود که نقش الکترودها و سولفوریک اسید را بازی می کنند و الکترولیت را تشکیل می دهند . درواقع با قرار دادن دو فلز غیر همنام (الکترود) در مایع اسید (الکترولیت) جریان الکتریکی برقرار خواهد شد . به بیان تخصصی تر الکترود مثبت یون های دارای بار منفی را جذب می کنند و طی واکنش پتانسیل الکتریکی در دوقطب مثبت و منفی ایجاد می شود.

باطری های سیلد لید اسید

سلول های VRLA فرمول شیمیایی یکسانی از اسید. سرب دارند . هنگامی که سلولی دشارژ می شود سرب و اسید رقیق دچار واکنش شیمیایی شده که سولفات سرب و آب تولید می کنند و نیز هنگامی که سلولی شارژ می شود سرب سولفات و آب تبدیل به سرب و اسید می شوند . در طراحی تمام باطری های سیلد اسیدی جریان شارژ باید به گونه ای تنظیم شود که قابلیت جذب انرژی توسط باتری بوجود آید .
ابعاد باتری بر اساس آمپر ساعت آنها متفاوت است. براساس آپر ساعت باتری ها حداقل استانداردهایی برای ابعاد و وزن آنها تعیین شده است که بستگی به جنس مواد اولیه آنها دارند. چنانچه وزن یک باتری نسبت به استاندارهای آن کمتر باشد نشان دهنده این است که الکترودها نازک هستند و یا آلیاژی غیر از سرب در تهیه آنها استفاده شده است. در نتیجه ظرفیت باتری واقعی نیست و طول عمر آنها کمتر است.

موارد مصرف باطری های sealed lead acid

هرنوع باتری با توجه به کیفیت ساخت آن یک عمر مفید در شرایط ایده آل دارد ولی مهم ترین عامل در طول عمر باتری ها عامل انسانی است . نحوه استفاده از باتری ها شامل شرایط نگهداری ، دما ومیزان گرد و غبار محیط، شرایط و نیز تعداد دفعات شارژ و دشارژ ، پرهیز از عدم استفاده طولانی مدت از باتری ، استفاده و جاسازی صحیح باتری ، پرهیز از ضربه زدن و ایجاد شوک حرکتی در باتری و استفاده از شارژر مناسب و سالم مهمترین پارامترهای تعیین کننده عمر باتری در شرایط واقعی است.

موارد مصرف باتری 12 ولت 7.2 آمپر
* سیستم های اعلام و اطفاء حریق
* برد مدار فرمان آسانسور
* مدار فرمان درب های اتوماتیک
* سیستم های صوتی و اکوستیک
* تجهیزات پزشکی
* منابع تغذیه و یو پی اس (UPS)
* سانترال
* ماشین و موتورهای شارژی کودکان
* سیستم های خورشیدی (سولار)

البته باتری هایی که برای سیستم های خورسیدی (سولار) استفاده می شود از نوع باتری GEL CELL و یا deep cycle می باشد .
در واقع در الکترود باتری های GEL پودر سیلیکات به کار رفته و حالت ژله ای دارند در حالی که در باتری های لید اسید فایبرگلاس در میان صفحه های باتری به کار می رود . منتهی به دلیل تفاوت قیمت قابل ملاحظه ای که میان باتری های سیلد اسید و ژله ای وجود دارد عده ای ترجیح می دهند از باتری های سیلد اسید برای سیستم های خورشیدی استفاده کنند.